Гепатопротекція

Види гепатитів

Укр

Такий різний гепатит

На даний момент виділяється 6 типів вірусних гепатитів, вони діляться на 2 групи — з парентеральним і ентеральним зараженням. У першому випадку збудник потрапляє в організм через кровоносну систему, у другому через рот. Ентеральні форми гепатиту — це А, Е, парентеральні — B, C, D, G. Головною областю ураження при гепатиті є печінку. Цей орган нейтралізує токсини, продукти розпаду лікарських засобів, алкоголю прискорює виведення жовчі. Відповідно, при гепатитах печінка починає працювати некоректно, належного очищення не відбувається, погіршується здоров’я. Інший бич сучасності — цироз, який буває не тільки алкогольним, а й лікарським, вірусним.

Клінічна картина і прогнози

Вірусні гепатити викликають інфекційні агенти, перебіг захворювання, інкубаційний період можуть бути різними, але симптоми завжди однакові. Основні — темна сеча, біль у боці праворуч, жовтяниця, безбарвний кал. Гострі гепатити в ряді випадків дають важкі ускладнення, пацієнту може вимагатися госпіталізація в стаціонар. Самостійно визначити ступінь тяжкості проблеми не можна, потрібна лікарська допомога.
Найнебезпечніше наслідок гострого гепатиту — хронізації. Хронічні форми небезпечні тим, що істотно погіршують якість життя людини, а з плином часу неминуче призводять до розвитку раку печінки, цирозу.

Особливості перебігу

Спосіб зараження вірусними гепатитами багато, це далеко не тільки проблема брудних рук, як вважали раніше. У кожної форми патології свої особливості перебігу, шляхи передачі, результат і ускладнення.
Але найчастіше захворювання передається через кров — тому в групі ризику наркомани, особи, які мають безліч статевих партнерів, медичні працівники, люди, яким недавно робили переливання крові, часті відвідувачі стоматологий, манікюрних кабінетів. Якщо говорити про «брудних руках», то цей спосіб передачі характерний тільки для гепатиту А. 

Статевим шляхом найчастіше заражаються гепатитом В. Також всі форми вірусних патологій часто передаються від матері до малюка — внутрішньоутробно або під час пологової діяльності.
Вакцинація при гепатитах має середню ефективність. Тобто робити її є сенс, але панацеєю вважати не слід. Самі підступні форми — В і С, вони прогресують швидше за інших, практично миттєво переходять в хронічну стадію і можуть викликати рак, цироз.

Бийте на сполох

Чим раніше вжити заходів при гепатиті, тим ефективнішим і швидшим буде відновлення. У деяких випадках лікування можливе тільки при початку терапії на ранніх стадіях — потім воно буде проблематичним. Гепатит — не смертельно, але дуже небезпечна проблема. Від неї ви не помрете, але якість життя істотно знизиться, часто на тлі гепатиту розвиваються інші, смертельно небезпечні патології.

Точні терміни прогресування хронічних гепатитів до цирозу вам ніхто не назве, оскільки вони залежать від індивідуальних особливостей організму конкретного пацієнта. Наскільки далеко вже зайшов процес, покаже ступінь фіброзу печінки. Раніше для такої оцінки робили біопсію, зараз є більш сучасний, безболісний і дорогий варіант — еластометрія. Корисно буде дізнатися генетичну схильність до фіброзоутворення — для цього роблять аналіз на особливі иммуногенетические маркери.
Ефективні результати в терапії гепатитів дає прийом БАДа 
Бетаргін Добавка є універсальною, протипоказань практично не має, швидко покращує стан здоров’я. У випадку з гепатитами різних форм тільки Бетаргіна для повного відновлення не вистачить, але прийом БАДа істотно прискорить відновлення. Комплексну терапію підбирає лікар.