Детокс

Детокс печінки: що можна зробити вдома

Укр

Як очистити печінку в домашніх умовах

Самопочуття людини багато в чому залежить саме від здоров’я печінки. Залоза відповідає за виведення, нейтралізацію токсинів, якщо вона барахлить, кровотік забруднюється продуктами розпаду життєдіяльності.
Печінка переробляє алкоголь, лікарські, харчові добавки, хімічні речовини, продукти обміну (аміак, білірубін). Також вона виробляє жовч, яка бере участь у травленні, виводить залишкові речовини з організму. Продукти обміну, токсини в разі накопичення в надмірних обсягах руйнують клітинні структури – опосередковано через запальні реакції або безпосередньо. Загибель клітин, запалення викликають активні розростання сполучних тканин – це фіброз. На глибоких стадіях зміни стають незворотними, розвивається цироз. Саме тому потрібно усунути всі запальні зміни, щоб запобігти фіброз.

Симптоми проблем

Печінка може працювати без збоїв довго, але, якщо негативні симптоми виявляться, потрібно буде вживати заходів. На наявність проблем вказують:
 • біль в правому підребер’ї;
 • потемніння сечі;
 • жовтяничний відтінок шкіри, білків очей;
 • набряки;
 • свербіж;
 • судинна сітка в верхніх частинах тіла;
 • апатія;
 • втома;
 • кровоточивість;
 • тремор рук;
 • порушення пам’яті.
Без складної тривалої терапії, ходінь по лікарях цілком можна обійтися. Головне скласти грамотний план дій і чітко слідувати йому до досягнення стійких поліпшень.

Особливості детоксу

БАДи для чищення печінки потрібно використовувати обережно, оскільки вони часто збільшують секрецію жовчі і обсяги її виведення. Це призводить до появи каменів, викликає їх міграції по протоках. У запущених ситуаціях питання допоможе вирішити тільки операція.


Врахуйте, що домашні чищення неприпустимі при таких діагнозах як гепатити, панкреатити, гострі холецистити. Камені в жовчному, незалежно від розмірів, теж є значущим протипоказанням. При лактації та вагітності детокс не проводять. По можливості краще буде пройти попереднє обстеження – УЗД, аналізи сечі, крові покажуть наявні хронічні захворювання, допоможуть зрозуміти, чи доречно проводити

Певні процедури.

До початку детоксу потрібно відмовитися від молочних продуктів, квасолі, гороху, бобів, овочів, які подразнюють слизові. Дотримання дієти обов’язково, показаний прийом ентерособентов (можна звичайний активоване вугілля). Воду до детоксу пити можна, але небагато.

Що приймати

БАДи для чищення печінки використовують практично завжди. Обов’язково потрібно знати про наявність хронічних захворювань – наприклад, при токсичних ураженнях печінки потрібна ударна терапія, в решті випадків вистачить і мінімального набору добавок.
Основні функції органу пов’язані з роботою його клітин – гепатоцитів. Для їх нормального функціонування потрібно створити відповідні умови – усунути патогенні фактори, налагодити дієту, прибрати з раціону алкоголь. Якщо причина інтоксикації організму у вірусі гепатиту, потрібно буде боротися з ним під контролем лікаря-інфекціоніста.
Бетаргін – ефективна дієтична добавка, до її складу входять аргінін і бетаїн. Вона нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, порушену в результаті впливу токсинів, зловживання алкоголем. Також БАД відновлює нормальну роботу судин, серця, запобігає інтоксикації. Дітям Бетаргін прописують при ацетонемії – для швидкого поліпшення самопочуття.
Біодобавка відновлює структури мембран клітин, виводить зайві жири, інтенсифікує здатність клітин виводити токсини. Приймають її для профілактики і терапії ряду патологічних станів, підтримки організму під час підвищених фізичних, розумових навантажень. Засіб рекомендовано дорослим і дітям старше 3 років.