Детокс

Що робити з підвищеним холестерином

2021-12-28 23:20 Укр
Рівень холестерину показує аналіз крові. Якщо він сильно перевищений, потрібно провести комплексне обстеження здоров’я — часто маркер вказує на різні проблеми.
З їжею в організм потрапляє орієнтовно 20% ліпідів, інша частина виробляється печінкою. Нормальний вміст не несе загрози для здоров’я, більш того, холестерин необхідний для підтримки основних процесів.
Це:
  • вироблення гормонів;
  • продукція жовчі;
  • формування клітинних мембран;
  • перетворення вітаміну Д;
  • ізолювання нервових волокон;
  • метаболізм.
Рівень холестерину не впливає на тривалість життя, але може знижувати її якість. Аналіз крові обов’язково потрібно здавати натщесерце, інакше результати будуть некоректними.

Клінічна картина

За норму вмісту холестерину в крові дорослого беруть 5 ммоль/л. Незначне відхилення допустимі, але сильна різниця в значеннях може вказувати на серйозні патології внутрішніх органів.
На підвищений холестерин вказують наступні ознаки:
  • болю в руках, ногах, особливо при фізичних навантаженнях;
  • жовті плями на повіках;
  • хворобливість в грудях;
  • згустки крові, які виділяються з відкритої рани;
  • яскраві жирові запалення епідермісу.


При виявленні даних симптомів зверніться до фахівця для проведення комплексного обстеження. Точний зміст холестерину в крові можуть показати тільки аналізи.

Причини і небезпека

Знаючи причини проблеми, можна зрозуміти, як знизити холестерин. До підвищення його рівня призводять:
Проблеми з харчуванням — особливо любов до солодкого, борошняного, салу, ковбаси. М’ясо та яйця на вміст холестерину впливу практично не надають.
Шкідливі звички — куріння і алкоголь завдають непоправної шкоди організму і зокрема підвищують вміст холестерину в крові.
Гіподинамія — недолік рухової активності негативно впливає на ліпопротеїди. Шкідливі речовини накопичуються, формуючи стійкі відкладення на судинних стінках.
Ожиріння — зайву вагу і підвищений холестерин нерозривно пов’язані.
Також показники можуть відхилятися на тлі системних захворювань — гіпертонії, цукрового діабету, патологій печінки і органів шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози, деяких спадкових захворювань. Підвищений холестерин — це не просто погані результати аналізів, а серйозна небезпека для здоров’я. Він накопичується на судинних стінках, звужує просвіти, призводить до порушення кровообігу. В результаті утворюються тромби, бляшки, різко зростають ризики інфарктів, інсультів, ішемічної хвороби серця.
Краща профілактика підвищеного холестерину — правильне харчування, достатня рухова активність, регулярні спортивні тренування. У людей, які ведуть здоровий спосіб життя, проблема не зустрічається. Регулярно проходите планові обстеження здоров’я, відмовтеся від алкоголю і цигарок. Постійний достатній рівень фізичної активності теж важливий, але головну роль грає саме харчування. Перерахуйте калорійність раціону — якщо вона підвищена, замініть тваринні жири на рослинні, м’ясо на рибу, приберіть все порожні калорії.
Достатня кількість фруктів і овочів — теж обов’язкова умова, добова порція повинна бути не менше 450 г. Привчіть себе снідати злаковими, забудьте про смажену, гостру їжу, мінімізуйте кількість солі і цукру. Фастфуд з його насиченими і транс-жирами протипоказаний взагалі — якщо ви, звичайно, дбаєте про своє здоров’я. Продукти відварюють, тушкуйте, готуйте на пару — це самі «здорові» способи. Дієта дозволить очистити судини, поліпшить самопочуття і стане головною гарантією відсутності проблем у майбутньому.