Гепатопротекція

Печінка в зоні небезпеки: коли бити тривогу

Укр
Печінка — головний фільтр організму, орган, який має здатність до регенерації. Але тут важливо розуміти, що можливості клітинних структур печінки не безмежні.
Якщо запустити ситуацію, тривалий час нічого не робити, орган почне барахлити, дадуть про себе знати різні проблеми зі здоров’ям. Отже, як проявляються проблеми з печінкою, чому так важливо своєчасно вживати заходів.

Як працює заліза

Печінка — найбільша залоза людського організму. Її маса становить 1.5-2 кг, зовні передбачений захисний шар — двошарова капсула (оболонка).
Печінка має цілий набір функцій, а саме:
● бере участь в процесах циркуляції крові;
● нормалізує метаболізм;
● відповідає за нормально перетравлення їжі.
Не дарма про орган кажуть, що він є головним фільтром, який виводить токсини і інші шкідливі речовини, очищає кров. Нервових волокон в печінці немає, тому проблеми можуть не давати про себе знати тривалий час. Больові відчуття, як правило, відсутні, людина роками не підозрює про наявність серйозної патології на зразок цирозу.

Коли виникає біль

Хворіти орган починає при значному збільшенні в розмірах — у міру розтягування захисної оболонки. Біль спочатку буде тупий, в правому боці з’явиться відчуття тяжкості. Поява цього симптому вказує на значні патологічні зміни в органі, сильне збільшення в розмірах. На початкових стадіях хворобливості практично ніколи немає.
Хронічні форми патологій мають змащені симптоми — тобто не специфічні, характерні для ряду інших процесів. Перший час клінічна картина може бути відсутнім в принципі, що робить діагностику практично неможливою (людина виявляє проблему хіба що в ході планового комплексного обстеження здоров’я). В результаті втрачається час, а могла бути призначена грамотна терапевтична схема.

Ознаки проблем з печінкою

Основні симптоми, які вказують на наявність патологій печінки:

  • Занепад сил — слабкість без видимих ​​причин, яка не проходить протягом тривалого часу. Часто хронічну втому супроводжують апатія, безсоння, поганий пригнічений настрій. Все це — симптоми інтоксикації.
  • Набряк очеревини — виникає через скупчення рідини в порожнині живота. У медицині таке явище носить назву асциту. Причина набряку — підвищений кров’яний тиск або хронічні патології печінки.
  • Набряки кінцівок, обличчя — розвиваються в результаті затримки рідини. Провокуючі фактори ті ж, що в попередньому випадку.
  • Диспепсія — якщо блювання, діарея, нудота тримаються кілька днів. Це можуть бути ознаки що проблем з ШКТ, а патологій печінки.
  • Збої в травленні — в результаті проблем з печінкою часто розвивається кишкова проникність, різко зростає кількість бактерій, сповільнюється засвоєння корисних речовин.
  • Вилив жовчі — якщо жовч розщеплює гемоглобін в кров’яних клітинах, відбувається активне утворення білірубіну. Коли білірубіну багато, шкірні покриви, білки очей набувають характерну жовтушність.

Поганий апетит — імунні реакції призводять до збільшення активності цитокінів. Надлишок цих білків в кишечнику призводить до зниження апетиту.
Також під правим ребром може з’являтися виражена біль, температура тіла при патологічних процесах в печінці різко збільшується, селезінка зростає в розмірах, турбує свербіж епідермісу. Насторожити має зміна відтінку сечі (якщо печінка не функціонує належним чином, нирки починають виробляти білірубін, в результаті чого сеча стає яскраво-жовтою).