Гепатопротекція

Користь бетаїна для печінки

Укр

Навіщо печінці бетаїн

Бетаїн – вітаміноподібні речовини, яке в природі зустрічається в організмах тварин і рослин, багато його в журавлині. По суті, бетаїн – це похідне амінокислоти гліцин. Його багато в зародках, висівках пшениці, буряку, шпинаті. Біоактивні речовини розкладається всередині організму, особливого негативного впливу на навколишнє середовище не роблять. Беттаїн може позитивно впливати на стан організму в цілому. Розглянемо докладніше, як працює бетаїн, навіщо він вам потрібен.

Опис

Бетаїн – речовина, що захищає клітинні мембрани, прискорює процеси перетравлення їжі. Також він зміцнює волосся, підвищує розчинність активних речовин, застосовується в лікуванні гепатитів, диспепсий, дискінезії жовчних шляхів. Амінокислота непогано очищає печінку, запобігає накопиченню в ній жирових з’єднань, захищає від надлишку солі і дефіциту вологи. Речовина здатна знижувати тиск, тому незамінна для профілактики атеросклерозу, зміцнює капіляри, судини.

Роль в організмі

В організмі людини бетаїн виконує роль активатора процесів синтезу фосполіпідних компонентів мембран клітин. Амінокислота здатна функціонувати в якості альтернативного донора метильних груп, перетворює гомоцистеїн в метіонін. За рахунок цього бетаїн здатний заміщати дефекти в ході реакцій метилювання, які викликають порушення фолатного циклів, нестача вітаміну В12.
Через основні реакції бетаїн значно впливає на процеси проміжного метаболізму. Також встановлено зв’язок бетаїна і реакцій метилювання структур ДНК. Це може бути набагато більш важливим, ніж безпосередні прямі реакції за участю бетаина. Ступінь метилювання ДНК структур поступово зростатиме, але вираженими дані процеси виявляться хіба що в гіпометілірованних ділянках. Це робить бетаїн перспективною речовиною в ослабленні аномальних мутацій ДНК.

Що говорить медицина про роль амінокислоти для печінки людини

Бетаїн – перевірений лікарський засіб, ефективна харчова добавка. Він грає роль каталізатора в ході ряду біохімічних тестів. Традиційно бетаїн – це метаболітік і гепатопротектор. Він входить до складу добавок, спрямованих на корекцію роботи печінки. 

Є спроби для застосування амінокислоти в якості коректора ожиріння, але серйозні наукові дані з питання відсутні. Гідрохлорідная сіль може застосовуватися як джерело соляної кислоти при ахлоргідрії. Є досліди по використанню бетаїна при хворобі Альцгеймера.
Незважаючи на широкий спектр дії, основне призначення амінокислоти – це саме нормалізація функції печінки, її відновлення після антибіотикотерапії, надмірного вживання алкоголю. Дія м’яка, ефективна, швидка. Протипоказань до застосування бетаїна практично немає.

Користь Бетаргіна


Бетаргін
 – комплексне джерело амінокислот, які застосовуються для відновлення, нормалізації функцій гепатобіліарної системи Крім бетаїна, він містить аргінін – амінокислоту, що бере участь в процесах білкового біосинтезу, метаболізму сечовини. Аргінін – важлива складова ланцюжка реакцій з виробництва оксиду азоту. В результаті прийому кошти регулюється тонус судин, підтримується оптимальний баланс азоту, виявляється антиоксидантну дію, нормалізуються процеси мікроциркуляції в клітинах печінки.
Іони цитрату відновлюють здорову кислотність шлункового соку, знижують прояви ацидозу, усувають диспептичні симптоми. Все це сприяє поліпшенню загального самопочуття і стану печінки, буде ефективно при різних патологіях.