Гепатопротекція

Ознаки того, що ваша печінка хвора

Укр
Роль печінки в здоров’я людини важко переоцінити. Головна функція органу — нейтралізація токсичних речовин, які надходять ззовні або виробляються організмом. Якщо печінка перестає справлятися з поставленими завданнями, погіршується самопочуття, страждає загальний стан здоров’я. Складність діагностики патологій органу полягає в тому, що вони часто тривалий час протікають безсимптомно. Далі ми розглянемо основні ознаки захворювань печінки та розповімо, що робити.

Чому печінку в зоні ризику?

Шлаки — кінцеві продукти метаболізму, токсини — небезпечні компоненти, які проникають в організмі ззовні. Згодом вони накопичуються, а в підвищених концентраціях можуть викликати сильні інтоксикації. Також шкідливі жири, які синтезує сама печінка, ліки, отрути, алкоголь ушкоджують клітини печінки, призводять до фіброзу, ожиріння, порушення функцій.
В результаті орган перестає нормально справлятися з усіма поточними завданнями, своєчасно виводити отруйні речовини. Наслідки отруєння — суглобові болі, мігрені, вугрі, зростання температури тіла, шкірні висипання, алергічні реакції. У зоні ризику кожен дорослий житель мегаполісу, що страждає шкідливими звичками або хоча б час від часу вживає фастфуд.

Швидка втомлюваність

Звичайно, хронічна втома сама по собі ще не говорить про те, що проблема саме в печінці, але перевірити її варто. Також переконайтеся, що все гаразд з судинами, серцем, нема інфекції. Недостача сну, стресова робота — теж причини хронічної втоми. Вплив печінки на рівень тонусу пояснити просто — якщо вона працює недостатньо добре, організм отруюється токсинами. Звідси йдуть симптоми — стомлюваність і слабкість.

Біль

Насторожити повинні неприємні відчуття в районі підребер’я. Болить при цьому не печінка, так як вона позбавлена ​​нервових закінчень, а вистилаюча оболонка. Коли орган збільшується в розмірах, слизові натягуються, і виникають неприємні відчуття. Біль неясна, тупа, тривала, наполеглива, може наростати при рухах і потім затихати, віддавати в лопатку, спину. Якщо при натисканні дискомфорт наростає, потрібно переконатися, що немає гнійного холециститу — гострого, небезпечного для життя стану. Якщо біль переймоподібний, перевірте жовчний.

Тяжкість

Характерна ознака проблем з печінкою і холециститу. Якщо тяжкість турбує постійно, пройдіть комплексне обстеження. Виключити потрібно пухлини, гепатит, цироз.

Проблеми зі шкірою

Шкіра — відображення здоров’я печінки. Причина — якщо печінка перестає виводити токсини, частково цю роль бере на себе шкіра. В результаті утворюються судинні зірочки, сітка, пігментні плями. Пігментація — це майже завжди ознака проблем з печінкою. Подивіться на долоні, пахви — сірою тут шкіра бути не повинна. Блідість поряд з анемією викликають гепатити, цироз.
Синці, які з’являються від легкого дотику і довго не проходять — теж симптом проблем з печінкою. Бляшки з жовтуватою шкірою навколо викликає порушення відтоку жовчі. Червоні долоні, ступні, на яких при натисканні з’являються білі плями, часто вказують на цироз або гепатит.
Жовтизна шкіри, склер очей супроводжує хвороби печінки часто через підвищення рівня білірубіну в крові. Якщо ви не їли багато морквини, жовтизна стійка і не проходить, зверніться до лікаря. Іноді в результаті проблем з печінкою і порушення гормонального балансу випадає волосся.

ШКТ

Іноді печінка дає аналогічну кишковій симптоматиці. Насторожити повинен нестійкі випорожнення, печія, проноси, нудота, блювота, неприємний смак у роті. Обов’язково відвідайте лікаря при зміні відтінку калу, сечі. Якщо при цьому всьому є пожовтіння шкіри, проблема точно в печінці.

Нехарактерні симптоми

Це не специфічні ознаки, які характерні і для ряду інших захворювань. Наприклад, у жінки може порушитися менструальний цикл — печінка не виводить надлишок естрогенів, і розвивається дисбаланс. Чоловіки відчувають проблеми з ерекцією аж до імпотенції. Чи не норма в дорослому віці вугри — вони вказують на збій гормонів, проблеми в роботі печінки.
Iнші ознаки:
● зниження гостроти зору;
● спрага;
● метеоризм;
● непереносимість жирного;
● стійка субфебрильна температура.
Бетаргін — французька дієтична добавка для відновлення функцій печінки, якому довіряють доктора і який оцінили споживачі за багато років. Бетаргін містить в своєму складі унікальні природні компоненти — аргінін, бетаїн, цитрат-іони, які забезпечують мультікомплексну дію щодо усунення впливу будь-яких токсинів не тільки на печінку, а й на весь організм в цілому.
Будьте здорові!