Гепатопротекція

Наслідки неправильної роботи печінки

Укр

Якщо барахлить печінка

Печінка – найбільша залоза людського організму. Вона відповідає за настрій, нейтралізацію шкідливих речовин, виведення токсинів, роботу інших органів і систем. На печінку припадає основний удар при прийомі медикаментозних засобів, зловживанні алкоголем, жирною їжею. 
Перший час проблеми можуть ніяк не давати про себе знати, але потім почнуть прогресувати. Отже, чому небезпечно, коли барахлить печінку, що можна зробити для її підтримки.

Звідки беруться проблеми

Причин захворювань органу багато, але головні це:
  • любов до жирної їжі;
  • регулярне вживання алкоголю;
  • вірусні патології;
  • безконтрольна фармакологічна терапія, особливо із застосуванням антибіотиків.
Перша стадія ураження – стеатоз. Якщо організм здоровий, він сам впорається із запаленням, в інших випадках потрібна грамотна терапевтична програма. При відсутності своєчасної підтримки стеатоз перейде в хронічне запалення, а потім і цироз.
Печінка – найбільша травна залоза, вона розташована вгорі праворуч в черевній порожнині під диафрагменной частиною. Завдання залоза вирішує різні – бере участь в обміні гормонів, вітамінів, мікроелементів, виділять, утворює жовч, переробляє токсини, руйнує їх. В силу певних морфологічних, функціональних особливостей печінку схильна до ряду серйозних захворювань Ваше завдання – уважно стежити за здоров’ям органу і вживати заходів у разі потреби.

Наслідки патологій

Перші прояви нездоров’я печінки рідко викликають побоювання або як мінімум пильну увагу з боку людини. При цьому, якщо лікування було розпочато невчасно, підібрано неправильно, вірогідні серйозні ускладнення.
На початковій стадії гепатиту та інших патологій печінки клітини збирають жири. При відсутності заходів, спрямованих на купірування перебігу патологічного процесу, через надмірне утворення жирових структур тканини переродятся, робота органу порушиться.
Найскладніше в плані проявів ускладнення патологій печінки – цироз Він призводить до зростання тиску в ворітної вени, розширенню вен інших органів, включаючи шлунок. При несприятливому результаті імовірний летальний результат. Інше небезпечне ускладнення – скупчення рідини в очеревині або асцит.
Коли печінка перестає належним чином очищати кров від шлаків і токсинів, розвиваються різні патологічні стани. Одне з найсерйозніших – енцефалопатія, при несприятливому результаті викликає кому.

Профілактика

У випадку з патологіями печінки величезну роль відіграє профілактика. Важливо вести правильний спосіб життя – досить рухатися, збалансовано харчуватися, стежити за здоров’ям, вчасно лікувати захворювання. Позитивний вплив на печінку надасть відмову від шкідливих звичок.
Дотримуйтесь правил особистої, статевої гігієни – це запобіжить зараження інфекційними гепатитами або хоча б знизить ризики. Постійно підвищуйте імунітет. Можна приймати спеціальні добавки – гепатопротектори Вони ефективні в лікуванні і профілактиці патологій печінки. Застосування зазвичай курсове – близько 1 місяця, після інтервалу програму можна повторити. Гліціррізіновая кислота надає комплексну тонізуючу дію на орган, усуває запалення, виводить вільні радикали. Речовина дає хороші результати в терапії неалкогольний і алкогольної жирової патологій органу, підходить воно для корекції фибротических змін. У поєднанні з фосфоліпідами різко збільшується біодоступність глицирризиновой кислоти.
Можна приймати для профілактики розвитку серйозних структурних патологічних змін Бетаргін Розчин містить пару цінних амінокислот – бетаїн і аргінін. Ці речовини нормалізують роботу різних органів і систем організму, сприяють відновленню клітинних структур печінки, виводять токсини, покращують загальне самопочуття. Застосовують Бетаргін при ацетонемії, отруєннях, похмілля.