Метаболічні порушення

Аргінін і бетаїн: їх вплив на організм

Укр

Бетаїн і аргінін: як працюють амінокислоти

Бетаргін – один з найпопулярніших на ринку СНД БАДів для поліпшення роботи судин, серця, печінки. Він містить незамінні амінокислоти, приймати які можна курсами або при підвищених фізичних, розумових навантаженнях, для швидкого відновлення після отруєнь, вживання алкоголю.

Навіщо потрібен аргінін

Аргінін – перша амінокислота, що входить до складу розчину. Вона є незамінною, виконує роль донатору, переносить золотий оксид. Саме завдяки аргініну, азотом буде забезпечена вся ферментна система. Медіатор регулює тонус судин, коригує показники тиску. Коли NO-синтази мало, АТ різко йде вгору.
Добавка виводить з організму залишки кінцевого азоту, які утворюються в результаті процесів розпаду білків, які вже були відпрацьовані. Також вона бере участь в переанімуванні. Здатність організму позбавлятися від шлаків безпосередньо залежить від показників потужності циклу. Оскільки аргінін – донатор і носій азоту, він користується високою популярністю в бодібілдингу. Його вживання активізує м’язовий зростання, знижує обсяги жирових тканин при підвищених фізичних навантаження. Амінокислота може синтезуватися організмом, тому відноситься до незамінних тільки умовно. Якщо ви не впевнені, що речовини достатньо, краще приймати аргінін додатково.

Крім БАДів, амінокислота є в м’ясі, зернових, морепродуктах, молочці. Достатня кількість аргініну в раціоні гарантує активний м’язовий приріст, підсилює поділ клітин, покращує відновлення після напружених занять, травм, сприяє прискореному виведенню токсинів, зміцнює імунітет. Добова норма – 3-9 г в залежності від індивідуальних особливостей і потреб організму. Більше дають тільки спортсменам під час активних навантажень. Аргінін у вигляді порошку розчиняють у воді, таблетки запивають. 
Бетаргін зручний тим, що має вигляд розчину з приємним смаком.

Що собою являє бетаїн

Бетаїн – наступна амінокислота, яка є в складі Бетаргіна Вона являє собою триметили, похідне від гліцину, назва в перекладі означає солодкий. Присмак дійсно солодкуватий. У природному вигляді бетаїн має вигляд порошку білого відтінку, в складі БАДів може мати будь-яку форму. Застосовується в спорті, косметиці, медицині, бере активну участь в різних процесах організму, зменшує ступінь окислення жирів, виводить токсини. Також бетаїн здатний нарощувати сухі м’язи, посилювати апетит. Додатково підвищується метилювання метаболітів в печінці.
Бетаїн за умови грамотного застосування зменшує рівень гомоцистеїну – речовини, що виступає в ролі маркера захворювань серця. Добавка широко відома саме як засіб від серцевих патологій. Токсичність мінімальна, побічні ефекти відсутні. Бетаїн – відома лікарська речовини, харчова добавка, каталізатор при виконанні ряду біохімічних тестів. Традиційно його застосовують як метаболітік і гепатопротектор. Корисно речовина для корекції ожиріння, але прямої дії в плані зниження маси тіла воно не робить.
Зараз вивчаються можливості застосування гідрохлорідной солі як джерела соляної кислоти, робилися спроби використовувати бетаїн в лікуванні Альцгеймера. Питання профілактичного застосування в цілях запобігання розвитку ракових пухлин поки що залишається відкритим.

Як працює Бетаргін

Бетаргін – джерело амінокислот бетаина і аргініну. Засіб нормалізує порушену функцію гепатобіліарної системи, бере участь в процесах біосинтезу білка, метаболізму сечової кислоти, виводить кінцеві продукти розпаду, підвищує детоксикаційну функцію печінки. Аргінін – важлива складова ланцюжка біосинтезу оксиду азоту, речовина регулює судинний тонус, підтримує оптимальний баланс азоту, виводить залишкові токсичні азоту, має виражену антиоксидантну дію.

Бетаїн, як ми писали вище, ліпотроп. Він бере участь в транспорті, біологічному синтезі фосфоліпідних з’єднань, незамінний в процесах утилізації жирів. Згодом відновлюється печінку, знижується ступінь вираженості процесів жирової дистрофії. Розчин дають дорослим і дітям, він має приємний смак, розчиняється у воді. Форми випуску – ампули, стіки.