Метаболічні порушення

Обмін амінокислот в організмі людини

Укр
Амінокислоти потрібні для здоров’я, нормального обміну речовин. Основна користь даних елементів полягає в тому, що вони беруть безпосередню участь в синтезі білків — елементів, які займають особливе місце в обміні речовин між зовнішнім середовищем і організмом людини.
Амінокислоти беруть участь в біосинтезі інших активних з’єднання, регулюють процеси обміну. Також вони є донорами азоту в ході вироблення азотовмісних небілкових сполук.

Загальна схема метаболізму

Амінокислотний катаболізм — джерело енергії, необхідний для синтезу АТФ. Енергетична функція амінокислот особливо важлива при голодуванні, деяких серйозних патологічних станах на кшталт цукрового діабету. Саме цей обмін відповідає за зв’язки різних хімічних перетворень в організмі людини.
Окремою форми депонування білків, амінокислот, як у жирних кислот, глюкози, немає. Роль резервів виконують структурні, функціональні білки тканинних структур, особливо м’язів. В організмі людини за добу розпадається приблизно 400 грам білкових з’єднань, аналогічну кількість синтезується. Тканинні білки не можуть заповнювати амінокислотні витрати при їх катаболизме.
Час напіврозпаду білків різний — воно може становити кілька годин або днів. Первинні джерела амінокислот — харчові білки, вуглеводи на дану роль не підходять. Головний показник, який відображає інтенсивність процесів амінокислотного обміну — азотистий баланс. Під даним терміном мається на увазі різниця між що надходять з їжею об’ємом азоту і виділяються у вигляді амонійних солей, сечовини з’єднань.

Процеси перетравлення в ШКТ

За перетравлення білків в ШКТ відповідають ферменти шлункового соку. За добу виділяється близько 2.5 літрів речовини або трохи менше. Реакція соку сильно кисла за рахунок наявності соляної вільної кислоти.

Всі функції соляної кислоти:
● відновлює в шлунку нейтральне середовище;
● стерилізація їжі;
● набухання важкорозчинних білків;
● має бактерицидну дію;
● створює кисле середовище, оптимальну для дії ферментів шлункового соку;
● всмоктування заліза;
● регулює вироблення шлункового соку.
Шлунковий сік має складний збалансований склад, одним з головних речовин є пепсин. Виробляють пепсин головні клітини слизової. Активує речовина соляна кислота, поступово змінюється конформація молекули, формується активний центр. Кислотно-лужний баланс для дії пепсину становить 1.5-2.5. Інший значущий компонент шлункового соку — фермент гастриксин, який регулює процеси перетравлення білків.
Розглянуті процеси в грудному віці протікають по іншій схемі. Фермент реннін відіграє важливе значення в перетравлюванні білків у немовлят, каталізує створаживание грудного молока (розчинний казеиноген перетворюється в нерозчинний казеїн). В результаті просування нерозчинного казеїну по ШКТ в дванадцятипалу кишку гальмується, на речовину впливають протеази
Поліпептиди, які утворилися в шлунку під впливом песина, надходять в дванадцятипалу кишку, туди ж виділяється сік з підшлункової залози. Реакція соку лужна за рахунок значного вмісту бікарбонатів. Кислота нейтралізується, пепсин втрачає первісну активність.
Панкреатичний сік містить ферменти протеолітікі. Вони виробляються також як проферменти. Трипсиноген активує ентерокіназа, після чого елемент переходить в стан активного трипсину. Додатково запускається робота інших ферментів кишкового, підшлункового соку. Клітини залози від впливу протеаз захищені тим, що ферменти утворюються як неактивні попередники. У порожнині шлунково-кишкового тракту протеази з клітинними білками не контактують, так як на слизовій йде цілий захисний шар, що не розщеплюється протеазами.
Складні процеси обміну речовин призводять до того, що амінокислоти, білки не виробляються в організмі в достатній кількості. При бажанні в готовому вигляді ви можете отримати їх з біодобавки Бетаргін. Це натуральне ефективний засіб.