Атеросклероз – системне захворювання кров’яної системи, яке супроводжується ураженням великих судин і артерій. Викликають патологічні зміни збої в харчуванні, вживання жирної їжі, ожиріння, системні захворювання на кшталт цукрового діабету. Шкідливі звички (сигарети, алкоголь) провокують розвиток проблем, але не є їх першопричиною. Спадковість, віковий фактор безпосередньо впливають на перебіг захворювання. Важлива статева приналежність – чоловіки хворіють набагато частіше жінок.
Клінічна картина
Основні прояви атеросклерозу:
шуми у вухах;
мігрені;
задишка;
болю в області грудини;
ймовірність виникнення запаморочень;
погіршення ступеня працездатності.
Часто розвивається занепад сил (підвищена стомлюваність), можуть відзначатися перегони артеріального тиску, знижується пам’ять, з’являються болі в ногах, німіють кінцівки. Старече слабоумство, проблеми з орієнтацією в просторі виникають на пізніх стадіях.
Як поставити точний діагноз
Для постановки діагнозу атеросклероз лікар опитує пацієнта, направляє його на ряд аналізів. Основні дослідження:
коефіцієнт атерогенності;
загальний холестерин.
В даному випадку аналізуються маркери крові. Можуть бути корисні дані ангіографії, рентгенологічного дослідження. Вони показують стан аорти, яке іншими способами дізнатися не можна. Ультразвук демонструє швидкість кровотоку в артеріях.
Терапія і заходи профілактики
На ранніх стадіях терапевтична схема може бути консервативною, при цьому вона буде мати високу ефективність. У запущених випадках показано тільки оперативне втручання. Препарати підбирає лікар після обстеження.
Головні заходи профілактики – дієтичне збалансоване харчування, правильний питний режим, достатні фізичні навантаження. Дієта повинна бути низькокалорійної, з мінімальним входженням жирів. Потрібно регулярно здавати аналізи, результати яких покажуть реальний стан здоров’я, дозволять своєчасно приймати правильні заходи. У випадку з атеросклерозом важливо не втратити час , оскільки потім лікування ускладниться.
Бетаргін і атеросклероз
Бетаргін – унікальна аминокислотная добавка, яка надає ефективну комплексну дію на організм, активізує обмінні процеси, виводить токсини, відновлює клітини печінки, слизові оболонки шлунку. Дії:
захисну;
антигипоксическое;
мембраностабилизирующее;
дезінтоксикаційну;
антиоксидантну;
антирадикальна.
Розчин виконує роль активного регулятора процесів збереження енергії, відповідає за підтримання здорового проміжного обміну, нормалізує гормональний баланс, підвищує вміст інсуліну, соматотропного гормону, пролактину, інших значущих для функціонування організму компонентів. Бетаргін – субстрат в циклі синтезу сечовини. Його Гіпоамоніємічні ефект реалізується за рахунок активації і перетворення аміаку в сечовину. Виражено гепатопротекторну дію, активні речовини позитивно впливають на процес енергозабезпечення гепатоцитарной структур.
Показання до застосування:
атеросклероз судин серця, мозку, судин периферії;
діабетична ангіопатія;
ішемічна хвороба серця;
стенокардія;
перенесений гострий інфаркт міокарда, порушення мозкового кровообігу;
хронічна серцева недостатність;
артеріальна гіпертензія;
гіперхолестеринемія;
ХОЗЛ;
інтерстиціальна пневмонія;
гепатити;
астенія.
Тобто сфера застосування біологічно активної добавки гранично універсальна, ефективність від прийому доведено висока. Курс становить від 10 до 30 днів, іноді розчин застосовують симптоматично – наприклад, після алкогольного отруєння для зняття симптомів інтоксикації. Дітям молодше трьох років Бетаргін не дають. Форма випуску одна для пацієнтів різного віку, але різними будуть дозування.