Метаболічні порушення

Чому важливий тонус судин

Укр

Тонус судин — від чого залежить, як підвищити

Нормальна робота серцево-судинної системи – запорука відмінного здоров’я. Вона відповідає за харчування внутрішніх органів, обмін речовин, відновлює судинний кровообіг. Це відноситься до венозного, артеріального судинного русла. У нормальному стані стінки судин еластичні, гладкі, можуть розширюватися і, навпаки, звужуватися. Це гарантує забезпечення тканин поживними речовинами, необхідними для їх життєдіяльності, в повному обсязі. Життя на високих швидкостях, постійний поспіх, любов до шкідливої їжі, алкоголю зменшують ресурс серцево-судинної системи. Поганий тонус судин – не вирок, але, якщо вийде уникнути його, вийде в рази підвищити якість життя. Розповімо, що можна зробити.

Як це працює

Кровоносні судини – магістралі життя. Вони пов’язують в єдине ціле всі клітинні структури організму, підтримують нормальний газообмін, відповідають за постачання поживних речовин до тканин.

Різні типи судин відповідають за різні процеси в організмі. Якщо вони працюють не так, як повинні, погіршиться кровопостачання певної ділянки тіла. Все це в підсумку призводить до застою. Судини стоншуються, послаблюються, порушується обмін речовин, розвиваються різні захворювання. Тому так важливо дбати про здоров’я з ранніх років – профілактика набагато ефективніше, ніж лікування. Перше, що потрібно зробити, коли проблеми далися взнаки, чи про всяк випадок – подбати про підвищення тонусу судинних стінок.

Особливості діагностики

Для оцінки стану судин потрібно враховувати самопочуття. Якщо постійно турбує втома, є сенс пошукати проблему глибше. Точніше, втома нормальна, якщо вона не заважає занадто часто, але коли вона стає хронічною, можна говорити про різні патології.
На збої в роботі серцево-судинній системі вказують такі симптоми:
 • мігрені, запаморочення;
 • постійне відчуття розбитості без видимих ​​причин;
 • звін у вухах;
 • метеозалежність;
 • темні плями, брижі в очах;
 • безсоння або чуйний, поганий сон;
 • задишка при мінімальних фізичних навантаженнях;
 • тиск, тяжкість в серці;
 • млявість, сонливість протягом дня;
 • холодні ноги, руки;
 • судоми.
Якщо турбують такі симптоми, та ще й в комплексі, обов’язкове допомога фахівця. Зміцніть судини – помітите різке поліпшення самопочуття і загального стану здоров’я. Відновиться кровообіг, підвищиться фізична витривалість, покращиться сон.

Звідки беруться проблеми

«Магістралі» життя послаблюють нервові розлади, стреси. Судини в результаті некоректної роботи ЦНС отримують не ті команди, в них не надходять необхідні речовини, що відповідають за нормальний тонус. Також негативний вплив на судинну систему надають нікотин, алкоголь. Руйнуються стінки структур під впливом надмірних фізичних навантажень.

Зверніть увагу на раціон харчування – гостра, солона, жирна їжа призводить до утворення холестеринових бляшок. Грає свою роль малорухливий спосіб життя. Тому для лікування захворювань судин потрібен комплексний підхід. Саме він дозволить досягти стійких поліпшень, відновити здоров’я. Деяким людям достатньо півзаходів, іншим доведеться повністю коригувати спосіб життя.
Достатня фізична активність важлива. Незалежно від того, наскільки ви були завантажені, зробіть легку зарядку або пройдіться по району пішки. Це прості заходи, які швидко поліпшать самопочуття, допоможуть забути про надмірну втому. Спочатку може бути складно, але потім ви введете фізичні навантаження в звичку і не зможете без них.
У щоденному раціоні має бути достатньо овочів, фруктів. А ось жирну, смажену їжу, кофеїн потрібно мінімізувати. Переїдання теж вкрай негативно впливають на стан судин, правильний питний режим покращує здоров’я. У дієту лікарі рекомендують включати горіхи, курагу, родзинки, чорнослив.
Користь здоров’ю принесе загартовування, походи в сауну і лазню, обливання холодною водою. Рекомендуємо полюбити прохолодний, а краще контрастний душ. Помітні поліпшення пацієнти відзначають при постійному вживанні відвару шипшини. Якщо хочете забути про симптоми астенії, очистити печінку, кров, зміцнити судини, зверніть увагу на 
Бетаргін Біодобавка швидко покращує стан здоров’я, самопочуття, надає комплексну тонізуючу дію.