Метаболічні порушення

Все про атеросклероз

Укр
Атеросклероз — серйозне хронічне захворювання, яке супроводжується ураженням судинних стінок. На них відкладаються бляшки холестерину, мають вигляд характерного нальоту. В результаті стінки ущільнюються, стають менш еластичними.

Артеріальний просвіт звужується, потік крові сильно ускладнюється. Це загрожує розвитком ряду патологічних змін, які неухильно прогресують, негативно позначаються на якості життя.

Опис

Діагноз атеросклероз раніше ставили в літньому віці, в останні роки він почав стрімко молодіти. Неправильна дієта, зайва вага, інші чинники призводять до того, що атеросклероз проявляється у віці 30 років. Найнебезпечніша ситуація — поразка стінок аорти. В результаті великих пошкоджень починає страждати серце, інші органи. Через аорту постійно перекачується великий обсяг крові, якщо стінки звужені, прохідність знизиться, тиск різко зросте. З’являється негативна симптоматика — підвищений тиск, болі, у людини змінюється голос, з’являються складності з ковтанням їжі.
Страждає загальний м’язовий тонус, людина худне. Стан здоров’я зазвичай критично погіршується, з’являються нові патології, які поступово переходять в хронічну стадію. З атеросклерозом жарти погані – потрібно терміново звертатися до фахівця і вживати заходів. Лікар призначить ефективний терапевтичний курс, допоможе розібратися з проблемою, зупинити прогресування атеросклерозу.

Прогнози

Загальні прогнози, на жаль, не втішні. Недуга може довгий час себе не проявляти, але з часом симптоми стануть більш вираженими, а самопочуття погіршиться. Спочатку уражаються судини, серце, потім починають страждати інші органи.

Якщо своєчасно вжити заходів, призначити грамотну терапевтичну схему, можна поліпшити самопочуття і зберегти здоров’я. Лікар направляє людину на комплексне обстеження, щоб розрахувати ризики, визначитися з планом дій.
Обов’язково виключають фактори, які підвищують ризики розвитку атеросклерозу в майбутньому (тобто потрібна корекція способу життя, дієта, відмова від шкідливих звичок, зміна рухової активності).

Клінічна картина

Атеросклероз судин розвивається поступово, спочатку симптоми виражені незначно, тому люди схильні ігнорувати їх. Недбале ставлення до здоров’я призводить до прогресування патології, збільшенню стану. Згодом на судинах з’являться закупорки, що підвищує ризики розвитку тромбозу (можливий наслідок тромбозу — летальний результат).

Основні симптоми атеросклерозу:

  • задишка, біль за грудиною;
  • шум у вухах;
  • мігрені;
  • помітне зниження працездатності, астенія;
  • загальне нездужання;
  • підвищення артеріального тиск;
  • болю в ногах, оніміння.

При атеросклерозі аорти симптоматика буде більш серйозною і вираженою. Вона включає здавлювання в грудях, сильне оніміння рук, спини, ніг, критичні скачки артеріального тиску, сиплість голосу, проблеми з ковтанням їжі, часті непритомності. На початкових стадіях здоров’я можна зберегти, згодом ситуація тільки погіршується.
Своєчасно помітити зміни в організмі можна, якщо уважно ставитися до самопочуття. Регулярно відвідуйте лікаря, здавайте аналізи. Діагностичні заходи покажуть бляшки, скупчення жирів. Ризики розвитку атеросклерозу судин є у кожного, тому потрібно тримати руку на пульсі. Не чекайте небезпечного віку 35 років і старше, нерідко проблеми починаються набагато раніше.

Що робити

Коригувати спосіб життя, а саме:

● нормалізувати дієту;
● не забувати про фізичні навантаження;
● скинути зайву вагу;
● відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголь в рази підвищують ризики атеросклерозу).
Спадковість теж має значення, але тільки вона за розвиток патологій не відповідає. Швидкі помітні результати дає прийом кошти Бетаргін. БАД містить незамінні амінокислоти, швидко покращує самопочуття, відновлює роботу печінки та інших органів.