Астенічні стани

Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Укр
Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа – страждає тіло» справедливо на 100%, так що якщо ви багато хворієте, а звичні схеми лікування не допомагають, шукайте проблему глибше.
Стрес – стан емоційного, фізичного перенапруження, яке розвивається на тлі сильних гострих переживань, постійних стресових ситуацій, негативних думок. Основні провокуючі фактори – сильне розчарування, гнів, нервозність. Жити в стресі шкідливо для здоров’я, багато сильні потрясіння здатні викликати серйозні збої в роботі життєво важливих органів і систем. Давайте подивимося, що страждає в першу чергу, коли ви нервуєте або відчуваєте інші негативні емоції.

Шкіра
Нервове перенапруження запускає запальні реакції в організмі, починають закупорюватися пори. Шкіра виглядає нездоровою – червоніє, покривається прищами, гнійними вуграми. Деякі люди помічають, що коли вони з кимось лаються, багато зляться, потім вискакують фурункули.

Легкі
Легкі в результаті стресів знижують продуктивність, втрачають здатність протистояти зовнішнім дратівливим факторам. Підсумок – просто кашель, часті ГРВІ або астма, пневмонія. При частих рецидивах і не ефективності класичної терапії спробуйте психосоматичне лікування.

Органи зору
Фізичні та емоційні перенапруження часто викликають тремор повік. Пов’язують це з порушенням малої м’язи, що відповідає за підйом повік. Також постійні стреси можуть викликати затуманений зір, запускати запальні процеси.

Печінка
Скупчення гормонів стресу викликає незворотні зміни важливих клітинних структур печінки, а саме «клітин-кілерів» (лімфоцити, позбавлених імунологічної пам’яті). Підсумок – головний фільтр організму перестає працювати так, як потрібно, розвивається сильна інтоксикація, гепатит, цироз.

Серце
Викликаючи постійне фізичне напруження в тілі, стресове навантаження призводить до різкого стрибка холестерину, тригліцеридів в системі кровотоку. Зростає артеріальний тиск, що підвищує ризики серцевих захворювань. Тому людей, які живуть або працюють в несприятливих умовах, називають серцевиною.

Мозок
При високому рівні стресу підвищуються обсяги вироблення гормону кортизолу. Його надлишок негативно впливає на лобову кору головного мозку, що відповідає за якість пам’яті, орієнтацію в незвичній ситуації, швидкість прийняття рішень.

Нирки
Нирки через емоційне перевантаження теж страждають. Ниркова екскреція фосфатів може пошкоджувати інші внутрішні органи, часто розвивається м’язова слабкість, порушення в розвитку кісткової тканини.

Кишечник
Здоров’я кишечника теж залежить від стану організму в цілому, емоційного фону життя людини. Якщо рівень стресу перевищує критичні позначки, орган відреагує запорами, розладами, метеоризмами, синдромом подразненого кишечника.

Що робити?

Оцінюйте правильно всю ступінь негативного впливу стресів на здоров’я. Перше і найголовніше – приберіть провокуючі фактори, а якщо це неможливо, міняйте своє ставлення до них.

Iнші рекомендації:
● Освойте техніки релаксації.
● Не забувайте про регулярні фізичні навантаження.
● Плануйте справи з урахуванням вільного часу, не перевантажуючи день.
● Під час роботи витримуйте паузи — виконайте розминку або просто відверніться і подивіться у вікно.
● Гуляйте на свіжому повітрі, побільше ходіть пішки.
● Слідкуйте за харчуванням.
● Займайтеся хобі, яке приносить задоволення.
Шкідливі звички бажано прибрати, як і людей, які вічно чимось не задоволені. Побільше пийте чистої води, висипайтеся.