Похмільний синдром

Похмілля

Укр
Вечірки в основному супроводжуються алкоголем, багато п’ють, щоб розслабитися, зняти стрес. Про шкідливість вживання спиртних напоїв сказано і написано багато, тому заглиблюватися ми не будемо (нагадаємо тільки, що шкідливі навіть незначні дози, якщо людина п’є регулярно). Далі мова піде про те, звідки береться похмілля, навіть якщо трохи перебрати, і чим воно небезпечне.

Похмілля — що це таке з медичної точки зору

Такий стан як похмілля розвивається в результаті вживання алкоголю. Організм прагне привести вміст спирту в крові до норми (а точніше до нуля), і розвиваються симптоми інтоксикації. Сухість у роті, нудота, мігрені, збої в шлунково-кишковому тракті, підвищена пітливість, складності з концентрацією уваги, збудливість, сонливість — тільки основні симптоми синдрому.
Тіло людини намагається метаболізувати токсичні сполуки, яких багато в алкогольних напоях. Метанол, етанол в кишечнику розпадаються на мурашину кислоту з формальдегідами. Цей процес займає близько 10 годин — тому людина після зловживання погано себе почуває цілий день.

Також спиртні напої знижують обсяги вироблення антідіуретиків — гормонів, що утримують воду. З цієї причини потрібно багато пити, щоб швидше вивести продукти розпаду.
Похмілля аж ніяк не безневинно, особливо якщо «страждати» їм часто. У людей, що зловживають спиртним, трапляються короткочасні втрати пам’яті, регулярно скаче настрій, з’являється тривожність. Виною цьому — утворення молекул цитокінів в крові в процесі обробки алкоголю. При регулярному вживанні пива, горілки, вина число цитокінів перевищує допустимі показники, і починаються незворотні процеси в мозковій діяльності.

Чому потрібно знімати похмільний синдром

Похмілля — це ні що інше як отруєння організму продуктами розпаду етанолу. Розвивається найсильніша інтоксикація, яка негативно впливає на самопочуття, робить неможливим вирішення звичних завдань — голова не думає, ноги не тримають і так далі. Саме тому синдром потрібно знімати — але не горезвісними «по 100 грам», а відповідними препаратами. Це поліпшить стан, полегшить інтоксикацію і запобіжить розвитку стійкої залежності. Крім того, правильне зняття похмілля призводить до зниження концентрацій цитокінів і, відповідно, захищає клітини мозку.