Гепатопротекція

Як печінка впливає на весь організм

Укр

Печінка і здоров'я людини

Печінка – головний чистильник організму людини, орган, який визначає роботу всіх систем. Поки з печінкою повний порядок, людина не думає про неї, не звертає увагу. Наявність ряду бар’єрів заважають залозі виконувати в повному обсязі покладені на неї функції. Камені в печінці призводять до порушення функцій кровообігу, виведення токсинів не в повній мірі – головна причина хронічної втоми, стану постійної інтоксикації.

Знову про холестерин

Холестерин є важливим компонентом в структурі кожної клітини тіла, бере активну безпосередню участь в метаболічних процесах. Він буває хорошим і поганим – перший необхідний для нормальної життєдіяльності, другий порушує протікають в організмі процеси. За синтез гарного холестерину в достатніх кількостях відповідає печінка, вона ж виводить надлишки «поганого» речовини.

Кровоносні судини, які йдуть в печінку, від судин інших органів відрізняються принциповим чином. Синусоїди мають особливу сітчасту структуру, яка дозволяє печінковим структурам вбирати все вміст крові, включаючи холестеринові молекули досить великих розмірів. Клітини потім перетворять холестерин і виводять його з жовчю в кишечник для подальшого змішування з жирами.Холестерин абсорбується лімфою, після чого надходить в кров. Камені в жовчних печінкових протоках не дають жовчі нормально проходити і блокують (частково або повністю) шляху для виходу холестерину. В результаті застоїв виробництво жовчі скорочується в рази. 
Жовчні камені змінюють структуру часточок печінки, це викликає ушкодження синусоид, застій крові в них. Відкладення надлишкового холестерину перекривають сітчасті судинні стінки. Але якщо хороші молекули дрібні, можуть покинути кровоносну систему через оболонки звичайних капілярів, то великі молекули виявляються в полоні. В результаті їх концентрація починає перевищувати всі допустимі межі.

Чим небезпечна не норма жовчі

Проблема закупорки проток, вироблення недостатньо кількості холестерину посилюється тим, що знижене надходжень в організм жовчі погіршує якість перетравлення їжі, особливо жирових складових продуктів. В клітини, знов-таки, надходить менше холестерину, ніж повинно, клітини печінки не отримують достатню кількість ОНПЛ і НПЛ. Вони вважають, що в організмі речовин не вистачає, підсилює їхню продукцію. Призводить все це до метаболічних збоїв, підвищення холестерину.

Камені в печінці і жовчних

Коронарна хвороба серця, незалежно від чинників, що її викликали, розвивається тільки за умови закупорки протоків печінки або жовчних проток каменями. Видалення застоїв здатне запобігти інсульти, інфаркти, зверне назад розвиток дегенеративних процесів, коронарної патології м’язів серця. Реакції організму після операції будуть не такими згубними, рівень холестерину поступово нормалізується, наблизиться до нормального.
Лікарські засоби для зниження вмісту холестерину в таких випадках безсилі. Якщо починати штучно зменшувати рівень вмісту речовини, клітини печінки посилять його вироблення. Надлишковий холестерин піде в жовчні закупорені протоки, там кристалізується, набуде вигляду каменів. У пацієнтів, які регулярно п’ють засоби для зниження холестерину, зазвичай багато каменів в жовчному.

Алергії, хронічна втома і не тільки

Якщо печінка перестає справлятися із завданнями очищення організму в потрібних обсягах, токсини накопичуватимуться і забруднювати організм. Спочатку особливих проблем це не створить, але в майбутньому вони будуть. Основні:
  • погіршення кольору шкіри, висипання;
  • постійна слабкість, хронічна втома;
  • алергії;
  • зниження імунітету, збільшення частоти ГРВІ;
  • жовтушність склер очей, шкірних покривів.
Можуть почати проявлятися системні патології, які раніше не давали про себе знати. Стан хронічної інтоксикації негативно впливає на всі органи і системи, що негативно позначається на їх роботі. Так що якщо зіткнулися з незрозумілим набором симптомів, причину яких визначити не виходить, перевірте печінку. Швидке полегшення дає приймання розчину 
Бетаргін Його можна давати дорослим і дітям старше 3 років.