Гепатопротекція

ТОП руйнуючих печінку факторів

Укр
Всі ми знаємо, що якщо хворіє печінка — страждає весь організм. Інша справа, що не кожен в курсі, як захистити своє здоров’я і запобігти розвитку серйозних проблем. У випадку з печінкою допоможе знання ворогів в обличчя і прийняття превентивних заходів. Наприклад, якщо розуміти, наскільки шкідливо вживати алкоголь, буде простіше відмовитися від нього в принципі. Розглянемо ТОП-5 руйнуючих печінку факторів.


Жирна їжа

Жирна їжа шкідлива і для талії, і для здоров’я в цілому. Вона створює величезне навантаження на шлунок і печінку, яка змушена пропускати маслянисті речовини, що не розчиняються у воді, через себе. Якщо жиру надходить дуже багато, почнеться його накопичення в маленьких пляшечках всередині клітин. Спочатку нічого страшного не станеться, хоча малоприємні симптоми на зразок тяжкості в боці праворуч, нудоти, швидкої стомлюваності з’являтися можуть.
Коли людина зловживає жирним рідко, орган встигає самовідновитися. Якщо є шкідливу їжу постійно, печінку почне запалюватися, а її клітини — руйнуватися. В результаті природні процеси знежирення припиняться, і організм почне отруювати себе. Так що дотримуйтеся дієти.

Хімія

Лікарські препарати
 одне лікують, а інше калічать, і часто це інше — наша печінка. Якщо при будь-якому нездужанні ви біжите в аптеку за пігулкою, не дивуйтеся появи характерних симптомів ураження органу.
При тривалому лікуванні або постійному прийомі певних препаратів ресурс печінки вичерпується, тканини починають запалюватися, розвивається лікарська форма гепатиту. Швидкість прогресування патології залежить від конкретного організму — одні люди ковтають пігулки жменями не один рік, іншим досить пари днів терапії сильнодіючими ліками.

Єдиний спосіб запобігти лікарський гепатит — не брати ліки в принципі. Якщо це неможливо, стежте за змінами в самопочутті. Насторожити вас повинні такі реакції як блювота, нудота, гіркота і відрижка, жовті склери, шкіра, потемніння сечі, освітлення калу, погіршення апетиту. Легку форму лікарського гепатиту вилікувати можна, запущені чреваті некрозом печінки і летальним результатом.

Алкоголь

Регулярні узливання — удар кувалдою по печінці. Якщо вживати не більше 20 мл чистого спирту за раз (келих вина, 50 г горілки — для прикладу), проблем не буде, але мало хто обмежується такою кількістю. При постійних зловживаннях печінка починає працювати на межі, деякі клітини не витримують навантажень і відмирають, заміщаючи жировими структурами і сполучними тканинами. Підсумок тут буде один — рак і цироз.
Жінки спиваються в більшості своїй швидше. Справа в тому, що в силу особливостей їх організму алкоголь не може активно метаболизироватися, і важкі патології печінки розвиваються в рази швидше, ніж у чоловіків. Головний підступ у тому, що печінка — орган терплячий. Ви можете не знати про існування проблем тривалий час, а потім вживати заходів буде просто пізно.

Копченості

Риба, курка, інше м’ясо з димком — це неймовірно смачно і жахливо шкідливо. Копченості обробляються кіптявою і смолою, а розплавлений жир, потрапляючи на вугілля, перетворюється в бензапірен. Виходить дуже отруйний, канцерогенний делікатес, який краще не вживати навіть по великих святах. Вимочене в рідкому димі м’ясо шкідливо не менше. Регулярне гурманство такими продуктами вб’є і шлунок, і печінку.

Гостре

Пекучі продукти теж неймовірно шкідливі для органу. Сюди можна віднести не тільки сильним приправи, але і часник, цибулю, редиску, редьку. Печінка реагує на їх вживання посиленим виробленням жовчі, та застряє в протоках і викликає утворення каменів. Маленька піщинка в жовчному протоці за півроку може вирости в повноцінний камінь, а далі нічого приємного. У зоні ризику любителі хрону, кетчупу, оцту, лимонів, щавлю, квашеної капусти.

Недооцінювати регулярний вплив провокують руйнування печінки факторів не можна. Вони повільно, але вірно вбивають клітини, які потім не відновлюються. Побережіть печінку — виключіть контакт з її головними ворогами. Якщо потрібно відновити орган, допоможе 
Бетаргін
.