Ацетон у дітей

Як знизити ацетон

Укр
Ацетон в організмі дорослого або дитини виникає на тлі різних патологій. Якщо діагностована гостра вірусна інфекція, сильно підвищена температура тіла, програма харчування далека від збалансованої і здоровою, виникає характерний запах з рота, блювання.
Також причина може критися в збоях жирового, вуглеводного обміну, патологіях ШКТ, печінки, цукровому діабеті. Щоб зупинити підвищення ацетону, потрібно точно визначити причину проблеми і усунути її — наприклад, збити температуру, нормалізувати показники цукру, ін.
У дитини при частих підвищеннях ацетону може бути поставлений діагноз ацетонемічний синдром. Під ним мається на увазі підвищена схильність до накопичення кетонів при найменших порушеннях звичного способу життя, стилю харчування, ГРВІ, вірусних інфекціях.
Ацетономічний синдром супроводжується періодичними кризами, для яких характерне різке підвищення рівня кетонів, поява слабкості, нудоти, втрати апетиту.

Клінічна картина

На появу ацетону в сечі можуть вказувати наступні симптоми:
  • блювота;
  • слабкість;
  • нудота;
  • характерний запах з рота;
  • посилення симптомів при вживанні води, їжі.
Для постановки точного діагнозу зверніться до лікаря, який направить вас на комплексне обстеження. У домашніх умовах для контролю за станом використовують спеціальні тест-смужки. Якщо підвищений ацетон тримається більше трьох діб, це вказує не на загальну інтоксикацію, отруєння, а на наявність системних патологій на цукровий діабет.

Як вивести ацетон

Щоб швидко знизити вміст ацетону в організмі, потрібно багато пити — відвару сухофруктів, води без газу, ромашкового чаю. Якщо після рясного пиття починається сильна блювота, переводите питний режим в формат «часто і потроху». Перша доба загострення їжу краще не вживати взагалі — так організм швидше впорається із сильною інтоксикацією. З другої доби дозволена щадна дієта, порції повинні бути невеликими, важку їжу прибирайте. Содовий розчин з розрахунку 5 г порошку на склянку води допоможе вам швидко прийти в себе. Якщо турбують запори, позбутися від ацетону допоможуть клізми — з водою або слабким содовим розчином.
При відсутності динаміки протягом двох діб потрібно лікарська допомога. Лікар може дати направлення в стаціонар, де вам будуть робити крапельниці, уколи.

Чому це небезпечно

Підвищення ацетону — небезпечний патологічний стан, що супроводжується запорами, сильною блювотою, зневодненням і, відповідно, інтоксикацією. Важливо вивести токсини з організму, щоб не допустити важкого отруєння. При рясному питному режимі процес відновлення буде проходити природно, якщо дитина або дорослий багато пити не можуть, робляться крапельниці в умовах стаціонару. Може лікар порекомендувати приймати адсорбенти. На час лікування і відновлення доведеться дотримуватися спеціальної дієти.