Ацетон у дітей

Всі причини підвищеного ацетону

Укр
Запах ацетону з рота різкий і впізнаваний, він багато в чому нагадує аромат мочених яблук. З’являтися він може у дітей і дорослих, хоча у малюків буває набагато частіше. Замаскувати різкий душок можна — ні чищенням зубів, ні жувальними гумками. Розберемося, з яких причин може різко стрибати ацетон, що робити для запобігання проблеми.

Особливості стану

Ацетон в людському організмі виробляється на тлі процесів перекисного жирового окислення. Оскільки основну частину енергії ми беремо з глюкози, вона потім розноситься по кровотоку в кожну клітинку тіла. При дефіциті глюкози, неможливості її потрапляння в клітинну структуру, в процес включаються жири — запасні джерела енергії. Вони розщеплюються і виділяють в кров продукти розпаду (серед яких ацетон).
При перевищенні гранично допустимих концентрацій ацетону в крові видихається легкими повітря набуває характерний різкий аромат. У деяких ситуаціях речовина виділяється через пори шкіри, відповідно, запах виділяє все тіло.

Першопричини стану

Ацетон найчастіше стрибає на тлі патологічних процесів в організмі.

До них відносять:

  • Однотипна харчова дієта — особливо небезпечні низьковуглеводні.
  • Тривале голодування — в даному випадку амбре з’являється в результаті ряду процесів в організмі, пов’язаних з порушенням обміну речовин.
  • Цукровий діабет. Крім різкого запаху з орта, турбують сильна спрага, нудота, болі в шлунково-кишковому тракті.
  • Патології нирок, печінки — в результаті з організму в повному обсязі токсичні продукти не виводяться. Ацетон, який повинен був нейтралізуватися, накопичується, з’являються неприємні запахи.
  • Проблеми з щитовидкою. Орган посилено виробляє гормони, і виникає характерний запах. Часто дають про себе знати біль в животі, стрибає температура тіла, з’являються ознаки жовтяниці.

У дітей дошкільного віку ацетонемия розвивається на тлі харчових отруєнь, вірусних інфекцій. Спочатку різко збільшується температура тіла, при цьому рівень цукру буде нижче межі норми. Якщо обсяги ацетону, що проникає в кров, виходять занадто високими, розвиваються млявість, блювота, нудота.

Наскільки це небезпечно

У будь-якому випадку стан не є нормальним і вказує на серйозні проблеми зі здоров’ям. Різкий запах ацетону вказує на різні захворювання, іноді несуть небезпеку не тільки для здоров’я, але і для життя в цілому. Багато чого буде залежати від того, наскільки правильні заходи вживаються при черговому кризі. Дитині або дорослому потрібно багато пити, дотримуватися дієти, по можливості приймати спеціальні добавки.
Відкоректуйте дієту і давайте біодобавку Бетаргін. Бетаргін сприяє усуненню проявів, наслідків ацетонемічного синдрому. Бетаргін має натуральний амінокислотний склад (аргінін і бетаїн), комплексно впливає на організм, відновлює активні метаболічні процеси, підтримує, регенерує клітини печінки. Курс допоможе швидко відновитися після кризи, поверне сили.
Найбільш точна клінічна картина буде отримана при зверненні за лікарською допомогою в стані кризи, але можна пройти обстеження і потім. В організмі людини все дуже тісно взаємопов’язано, тому збої в роботі одного органу викликають проблеми з іншим. Щоб добитися стійкого поліпшення самопочуття, потрібно відновити здоров’я в цілому.